03 september 2026

Cordaad reikt helpende hand na sluiting Centrum Eigenweizer

Na de sluiting van Centrum Eigenweijzer in Bladel zet Cordaad Welzijn zich in om mensen die geraakt zijn door kanker opnieuw een vertrouwde en veilige ontmoetingsplek te bieden.
 Een aantal vertrouwde activiteiten worden voortgezet, waaronder de zelfhulpgroepen, de schildergroep en de inloop voor mensen die geraakt zijn door kanker.
Cordaad heeft Centrum Eigenweijzer niet heeft overgenomen. Er worden een aantal activiteiten overgenomen. Voor de betreffende groepen wordt de naam Cordaad/Eigenweijzer gebruikt, omdat deze naam voor de deelnemers herkenbaar en vertrouwd is.
De betrokken vrijwilligers zijn enthousiast over de voortzetting van de activiteiten en gaan zich vanaf nu als vrijwilligers inzetten voor Cordaad. Daarmee blijft de vertrouwde begeleiding en betrokkenheid binnen de groepen behouden.

Zelfhulpgroep voor mannen

De zelfhulpgroep voor mannen die geraakt zijn door kanker heeft inmiddels de eerste bijeenkomst gehad bij BRUIS, de ontmoetingsplek van Bladel. De deelnemers zijn blij met hun nieuwe ontmoetingsplek. De mannengroep komt iedere tweede dinsdag van de maand bijeen van 19.00 tot 21.00 uur bij Bruis.

Wekelijkse inloop

Vanaf maandag 7 september is er iedere week een inloopmoment voor iedereen die geraakt is door kanker. Van 13.30 tot 15.30 uur ben je welkom in de ontmoetingsruimte van BRUIS. De inloop biedt ruimte voor ontmoeting, een luisterend oor en een goed gesprek. Iedereen die behoefte heeft aan contact of herkenning is van harte welkom.

Creatieve schildergroep

Ook de creatieve schildergroep krijgt een vervolg. Vanaf dinsdag 15 september kunnen mensen die geraakt zijn door kanker iedere week van 14.00 tot 16.00 uur creatief aan de slag in de ontmoetingsruimte van BRUIS. Schilderen biedt niet alleen ruimte voor creativiteit, maar ook voor ontmoeting en ontspanning met anderen die weten wat het betekent om met kanker te leven. 

Lezing over de gevolgen van borstkanker

Op 30 oktober vindt bij Bruis een informatieve bijeenkomst plaats over de gevolgen van borstkanker. Borstkankervereniging Nederland (BVN) organiseert een waardevolle middag over de late gevolgen van borstkanker. De lezing vindt plaats van 13.30 tot 15.00 uur en wordt aansluitend gevolgd door een nagesprek.

Ivonne Megens

Meer informatie?

Heb je interesse in één van de activiteiten of wil je meer informatie? Neem dan contact op met Ivonne Megens. E-mail: ivonnemegens@cordaadwelzijn.nl

Vragen? Neem contact met ons op.

Wij zijn telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag op 040 253 34 43 op tussen 8.30 en 12.30 uur.

Benieuwd waar je terecht kan in jouw gemeente? Bekijk dan onze openingstijden per locatie.

Openingstijden per locatie

Contactformulier

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.